Theraflu<sup>®</sup> Zatoki

Theraflu® Zatoki

Udrażnia nos i zatoki, redukuje ból

Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój.
Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Działa na

  • Niedrożność zatok i nosa
  • Bóle głowy
  • Gorączka
  • Dreszcze
  • Obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa
  • Bóle mięśni
INFORMACJE O PRODUKCIE
  • Dawkowanie

    Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia

    Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego, dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania, preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

    Skontaktuj się z lekarzem jeżeli:

    objawy chorobowe nie ustępują w ciągu 5 dni, kaszel utrzymuje się dłużej niż 5 dni, pojawi się wysypka, gorączka lub uporczywy ból głowy; ból gardła z gorączką, bólem głowy i wysypką, nudnościami lub wymiotami utrzymują się dłużej niż 2 dni.

  • Skład

    Paracetamol 650 mg + chlorowodorek fenylefryny 10 mg.

  • Przeciwwskazania

    Nie należy stosować leku Theraflu® Zatoki w przypadku:

    • nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku
    • aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO
    • dzieci poniżej 12 lat
    • stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania
    • współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy)
    • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo – 6 –fosforanowej (G-6-P)