JAKIE SĄ OBJAWY ZAPALENIA ZATOK?

JAKIE SĄ OBJAWY ZAPALENIA ZATOK?

Cztery pary zatok, które każdy z nas posiada, są zwykle wypełnione powietrzem. Jednak gdy jesteśmy przeziębieni w ich wnętrzu powstaje stan zapalny. Wówczas błona śluzowa, która zwykle wychwytuje zanieczyszczenia i bakterie, obrzmiewa, doprowadzając do niedrożności nosa. Zapalenie zatok daje konkretne objawy, a ich odpowiednie leczenie może ułatwić szybki powrót do zdrowia. Objawy, po których można łatwo rozpoznać zapalenie zatok to:

  • Uczucie bólu i tkliwość w okolicach zatok, szczególnie na policzkach i wokół nich,
  • Gęsty lub bardzo cieknący katar,
  • Wysoka temperatura,
  • Częstsze niż zwykle bóle głowy,
  • Uczucie dyskomfortu i bolesnego ucisku w głowie.

Jak leczyć zapalenie zatok? Możesz działać na dwa sposoby.

Sprawdzony sposób na leczenie chorych zatok to leczenie ogólnoustrojowe, które pomoże usunąć dolegliwości, a jednocześnie udrożni ujścia zatok i trąbek słuchowych. Warto zdecydować się wtedy na lek, który zadziała na wszystkie objawy – saszetki Theraflu Zatoki lub tabletki Theraflu Zatoki MAX.

Alternatywną metodą leczenia zapalenia zatok jest działanie miejscowe – za pomocą dedykowanego aerozolu, który precyzyjnie i szybko działa na najbardziej dokuczliwe objawy zapalenia – katar i zatkany nos. Polecanym rozwiązaniem jest w tym przypadku Otrivin Katar I Zatoki.

CHPL/CHTHRFL/0054/18

udostępnij