Udrożnia nos i zatoki, redukuje bóle zatok i głowy

Theraflu® ExpressMax® Severe Cold & Cough Value Pack Caplets

Theraflu Zatoki Max
Lek w tabletkach na dolegliwości w obrębie zatok

Ból zatok nie pozwala Ci funkcjonować? Sięgnij po Theraflu Zatoki Max, czyli najsilniejsze rozwiązanie na chore zatoki*

*Zawiera maksymalną dostępną bez recepty dawkę substancji aktywnych (paracetamol 1000, pseudoefedryna 60) przy zalecanym stosowaniu 2 tabletki na dawkę.

Uwolnij się od

Katar

Katar

Ból gardła

Ból gardła

Ból mięśni

Ból mięśni

Zatkany nos

Zatkany nos

Ból głowy

Ból głowy

Gorączka

Gorączka

Wskazania

  • Leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak:
    • katar,
    • zatkany nos,
    • ból gardła,
    • ból głowy,
    • bóle mięśniowe,
    • gorączka,
    • ból w przebiegu zapalenia zatok przynosowych.

Składniki aktywne

Składniki aktywne

Ilość

Wskazania

paracetamol 500 mg Wywiera działanie zarówno przeciwbólowe, jak i przeciwgorączkowe
chlorowodorek pseudoefedryny
30 mg Udrożnia górne drogi oddechowe, działa obkurczająco na błonę śluzową nosa

Inne wskazania

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Substancje pomocnicze

karmeloza sodowa, powidon, skrobia żelowana, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy potrójnie tłoczony, magnezu stearynian, indygotyna (E132), Opadry Clear YS-1-19025-A (hypromeloza, glikol polietylenowy), wosk Carnauba

 

Wskazania

  • Nie stosować więcej niż wskazano

WIEK

DAWKOWANIE

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat Doustnie 2 tabletki, w razie konieczności dawkę można powtarzać w odstępach co 4-6 godzin. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. Nie stosować jednocześnie innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ani sympatykomimetyki.
Dzieci poniżej 12 lat Nie wskazane

Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, ciężka choroba niedokrwienna serca, stosowanie innych sympatykomimetyków (takich jak środki obkurczające naczynia krwionośne, hamujące apetyt i substancje psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy). Leku nie należy stosować w trakcie leczenia inhibitorami MAO ani w ciągu dwóch tygodni po jego zakończeniu.

  • Wskazania

    • Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak:
      • ból głowy,
      • niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej
    • Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

    Składniki aktywne

    Składniki aktywne Ilość Wskazania
    paracetamol 650 mg Wywiera działanie zarówno przeciwbólowe, jak i przeciwgorączkowe
    chlorowodorek fenylefryny 10 mg Działa obkurczająco na błonę śluzową nosa i zatok

    Inne wskazania

    • Nie przechowywać w temperaturze
      powyżej 25°C 

    Substancje pomocnicze

    sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową E104, żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan

  • Wskazania

    Nie stosować więcej niż wskazano

    WIEK

    DAWKOWANIE

    Dorośli i dzieci powyżej 12 lat Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.
    Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3-4 saszetek. Nie należy stosować dłużej niż 5 dni. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni.
    W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
    Dzieci poniżej 12 lat Nie wskazane
  • Przeciwwskazania: w następujących przypadkach stosowanie preparatu jest przeciwwskazane: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu, niedrożność szyi pęcherza moczowego, niedrożność odżwiernika dwunastnicy, czynna choroba wrzodowa, cukrzyca, choroby płuc (w tym astma), jaskra z wąskim kątem przesączania, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, padaczka, stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.