Znajdź dla siebie odpowiedni produkt Theraflu
Kaszel, ból głowy, a może gorączka? Wskaż swoje objawy i zdecyduj jaką formę leku wybrać.
Dowiedz się więcej o grypie i przeziębieniu
Poznaj przyczyny oraz objawy zachorowania
Produkt zawiera paracetamol. Nie należy przyjmować go razem z innymi lekami, które również zawierają paracetamol. Paracetamol to składnik wielu leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, zwalczających objawy przeziębienia i grypy oraz leków nasennych.
Pacjenci ze schorzeniami nerek lub wątroby powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem paracetamolu.
Przyjęcie dawki większej niż zalecana może być szkodliwe i prowadzić m.in. do poważnych uszkodzeń wątroby.
1000 mg + 12,2 mg + 200 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego
Każda saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 12,2 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 10 mg zasady fenylefryny) oraz 200 mg gwajafenezyny.
Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każda saszetka zawiera 2 g sacharozy, 117 mg sodu (co odpowiada 5,1 mmol na saszetkę) i 30 mg aspartamu (E951).
Wskazania do stosowania:
Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem.
Produkt Theraflu Total Grip jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze. Cukrzyca. Nadczynność tarczycy. Jaskra z zamkniętym kątem przesączania. Guz chromochłonny nadnerczy
Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta‑adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.
Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
v.VII.2021
500 mg + 6,1 mg + 100 mg, kapsułki twarde
Każda kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny.
Wskazania do stosowania:
Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem.
Produkt Theraflu Total Grip jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy. Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta‑adrenergiczne. Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.
Podmiot odpowiedzialny:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
v. VII.2021
1000 mg + 70 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego
1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 70 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) i 10 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum).
Substancje o znanym działaniu
1 saszetka zawiera: 5 g sacharozy, 118 mg sodu, żółcień pomarańczową, karmoizynę, 80 mg aspartamu oraz glukozę (składnik maltodekstryny).
Wskazania do stosowania
Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w czasie grypy lub przeziębienia: gorączki, bólu głowy, bólu gardła, niedrożności przewodów nosowych i zatok przebiegającej z bólem.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i okres 2 tygodni od ich odstawienia; stosowanie zydowudyny; choroba alkoholowa; jaskra zamykającego się kąta; niewydolność wątroby; ciężka niewydolność nerek; nadczynność tarczycy; cukrzyca; choroby układu krążenia, w tym choroby serca, nadciśnienie tętnicze; guz chromochłonny nadnerczy; jednoczesne leczenie trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi; jednoczesne leczenie lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne.
Podmiot odpowiedzialny
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
v.VIII.2021
650 mg + 10 mg + 20 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego
Jedna saszetka zawiera:
paracetamol (Paracetamolum) 650 mg
chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum) 10 mg
maleinian feniraminy (Pheniramini maleas) 20 mg
Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
Każda saszetka zawiera: 12,8 g sacharozy, 0,035 mg żółcieni pomarańczowej (E110), 42,3 mg sodu, olej sojowy oraz glukozę (składnik maltodekstryny).
Wskazania do stosowania
Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno – stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.
Przeciwwskazania
Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku:
Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.
Podmiot odpowiedzialny
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
v. VIII.2021
650 mg + 10 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego
Jedna saszetka zawiera:
paracetamol (Paracetamolum) 650 mg
chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum) 10 mg
Substancje pomocnicze o znanym działaniu:
Każda saszetka zawiera: 12,8 g sacharozy, 0,035 mg żółcieni pomarańczowej, 42,3 mg sodu, olej sojowy oraz glukozę (składnik maltodekstryny).
Wskazania do stosowania
Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.
Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).
Przeciwwskazania
Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku: nadwrażliwości na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą, stosowania inhibitorów IMAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, ciężkich schorzeń układu krwionośnego, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, jaskry z wąskim kątem przesączania, guza chromochłonnego, pacjentów stosujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, pacjentów stosujących leki blokujące receptory beta-adrenergiczne, pacjentów stosujących inne leki sympatykomimetyczne, nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję.
Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.
Podmiot odpowiedzialny
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
v.VIII.2021
Treść zawarta na tej stronie internetowej jest przeznaczona dla użytkowników mieszkających w Polsce.
Znaki towarowe są własnością lub są licencjonowane przez spółki z grupy GSK. © 2021 Spółki z grupy GSK lub ich licencjodawcy
PM-PL-THRFL-21-00008
PM-PL-THRFL-21-00032
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.